ATTYKA i PELOPONEZ

To czarująca Grecja z całym swoim bogactwem. Region zachwyci Cię malowniczym krajobrazem i bogactwem starożytnych zabytków. To wspaniałości świata antycznego i miejsce narodzin igrzysk olimpijskich. To Ateny z górującym nad miastem Akropolem… Korynt, Mykeny, Olimpia, które do dziś zniewalają swoją wielkością. To jednak nie tylko pozostałości świątyń i antyczne teatry, ale przede wszystkim życzliwość mieszkańców, krystaliczne wody wybrzeża i piękne plaże. To także smak dojrzewających w słońcu owoców, aromat wyśmienitej kuchni, wina i wieczorne pląsy przy rytmach buzuki.

Wyloty: Katowice / Kraków / Modlin / Warszawa / Wrocław

  KORFU

Trzy tysiące lat temu Homer nazwał Korfu „piękną i bogatą krainą” i do dziś niewiele się zmieniło. Wyspa zachwyca feerią barw i aromatów. To wszystkie odcienie bujnej zieleni drzew, równiny zdobione kolorami dzikich kwiatów, kilometry gajów oliwnych i piękne górskie pejzaże. To zapach oleandrów i pąków pomarańczy, śpiew ptaków i malowniczy krajobraz błękitu morza, zieleni cyprysów i jaskrawości plantacji cytrusów. To także kraina bogatej historii od Bizantyjczyków i Wenecjan, aż po Francuzów i Brytyjczyków, z których wszyscy pozostawiły tutaj swój ślad. Korfu to prawdziwa grecka perełka oszałamiająca swoją scenerią i różnorodnością.

Wyloty: Berlin / Gdańsk / Katowice / Kraków / Modlin / Poznań / Warszawa / Wrocław

  KOS

Na długo przed tym jak malownicze plaże zaczęły przyciągać podróżnych, wyspa zawdzięczała swą sławę Hipokratesowi, uważanemu za ojca medycyny. Kult boski łączono tu z nauką i troską o zdrowie i to właśnie tutaj zobaczysz ruin pierwszej na świecie szkoły medycznej. Dzięki historii, bogactwu wybrzeża i oszałamiającej górskiej scenerii, Kos przyciąga turystów od dziesięcioleci. Dziewicza, pełna pogodnego, wakacyjnego kolorytu oferuje wspaniały wyspiarski klimat, a tętniące życiem kurorty doskonale komponują się tu z romantyczną scenerią kameralnych zatok. To wyjątkowy urok małej, greckiej wyspy. Oaza niebieskiego spokoju

Wyloty: Berlin / Gdańsk / Poznań / Warszawa / Wrocław

  KRETA

Duża Wyspa czyli Megalonissos jak nazywają Kretę Grecy. Perła kultury minojskiej fascynuje nie tylko wielkością, ale i pięknem, którym zachwycał się już Homer. Największa spośród tysięcy greckich wysp słynie ze starożytnej przeszłości i wspaniałych plaż. Bogata historia współgra tu doskonale z różnorodnością malowniczych krajobrazów i wakacyjnym klimatem nadmorskich kurortów. Niezliczone atrakcje w blasku mitów... i słońca, szalone rytmy letniej nocy i wyśmienita kuchnia w tawernie nad brzegiem morza. Lokalny koloryt, uśmiech i życzliwość mieszkańców, mrożone frappe… wakacyjny raj dla miłośników błogiego lenistwa, ale i aktywnego relaksu.

Wyloty: Berlin / Gdańsk / Katowice / Kraków / Modlin / Warszawa / Wrocław

  MYKONOS

Czarująca i uwodzicielska jest symbolem niezwykłego uroku archipelagu Cyklad. Ekskluzywna i kosmopolityczna, z szalonym życiem nocnym charakteryzuje się międzynarodową atmosferą, luzem i wyjątkową tolerancją, co przyciąga śmietankę towarzyską. Komponuje się to doskonale z unikalnym klimatem kameralnej, greckiej wyspy. Wspaniałe krajobrazy i typowa dla regionu architektura bielonych domów, wiatraków… kręte, brukowane uliczki i nadmorska przystań, w której obok tradycyjnych łodzi rybackich cumują jachty. Pejzaż wyspy malują łagodne wzgórza i malownicze zatoki, skrywające zaciszne plaże wymarzone na niespieszny relaks i odpoczynek.

Wyloty: Berlin / Gdańsk / Katowice / Warszawa

  RODOS

To perła Dodekanezu, archipelagu dwunastu greckich wysp. Przyciąga pięknem krajobrazu, magią różnorodności i bujną zielenią wyspy. Rozkochała w sobie Heliosa, boga słońca, który obdarował ją rekordową liczbą pogodnych dni. Dionizos dba o obfitość winorośli i niezwykły bukiet trunku bogów, który doskonale komponuje się z wyśmienitą kuchnią. Wakacyjny raj uzupełnia Posejdon, władca mórz, zdobiąc wybrzeże wszelkimi odcieniami błękitu krystalicznej wody. Wyspa oferuje tak wiele inspiracji, iż nie sposób się w niej nie zakochać. Greccy bogowie pokochali Rodos.

Wyloty: Berlin / Gdańsk / Katowice / Kraków / Modlin / Poznań / Warszawa

   SANTORINI

Czarna perła Morza Egejskiego, o niepowtarzalnym uroku i krajobrazie. Niezwykle fotogeniczna i barwna. Turkus morza komponuje się tu z czernią, wulkanicznego nabrzeża, śnieżną bielą domostw i błękitem kopuł, przyklejonych do wysokich klifów, kapliczek. Jest źródłem legend o mitologicznej Atlantydzie i natchnieniem dla wielu artystów. Urzeka swą urodą, oszałamia klimatem, rozpieszcza słońcem, wyśmienitą kuchnią i wyjątkowym bukietem lokalnego wina. Upaja niespiesznym trybem wakacji i zachwyca spektakularnym pejzażem zachodzącego słońca. Jedyna w swoim rodzaju, niezwykła wyspa spokoju i romantyzmu.

Wyloty: Berlin / Gdańsk / Kraków / Warszawa

   ZAKYNTHOS

Wyjątkowe plaże obmywane wodami we wszystkich odcieniach błękitu, nadmorskie klify, malownicze zielone krajobrazy, gaje oliwne, zapach kwiatu pomarańczy i urocze wioski górskie. Zakynthos to Grecja w najlepszym wydaniu. To 92 kilometry dziewiczego wybrzeża, oszałamiające piękno turkusu w Zatoce Wraku i żółwie Caretta caretta, które wybrały sobie plaże wyspy na miejsca lęgowe. Jeśli szukasz oszałamiającej scenerii, Zante ma jej pod dostatkiem. I nie zapominajmy o wyśmienitej kuchni i wyjątkowej gościnności, z której Grecy słynęli w całej historii. Wakacje wśród unikalnej przyrody...

Wyloty: Berlin / Katowice / Modlin / Warszawa